112 Kıyafetleri

112 KIYAFETLERİ

112 kıyafetleri alt ve üst kısımlardan oluşmaktadırlar. Özel pantolon, mont ve tshirtlerden oluşmaktadırlar. Sağlam ve uzun ömürlü malzemelerden yapılmaktadırlar. 112 kıyafetleri tesettürlü olanları da vardır. Sağlık Bakanlığına uygun olarak üretilmektedirler. Kumaşlar rahat ve bedene herhangi bir rahatsızlık vermeyecek şekilde üretilmektedirler.

112 Kıyafetlerinin Özellikleri

Terletmemesi yani teri emen malzemelerden üretilmektedirler. Kırmızı, sarı, beyaz gibi renklere sahiptirler. Ancak sarı renk ağırlıklıdır diyebiliriz. Bunun nedeni ise içinde bulunulan psikolojik durumdan ileri gelmektedir. Yani sarı renk hem hasta için hem de sağlık çalışanı için pozitif duygu uyandırmakla birlikte sağlık çalışanı açısından akıl ve mantıkla hareket etmeyi uyandıran renkler arasında gelmektedir. Sağlık Bakanlığının uygunluğuna bağlı olarak örneğin tunik gibi kıyafetlerin bazı özelliklere sahip olması gerekmektedir. 

Ayrıca bu kıyafetler karşıdan karanlık gibi ortamlarda dikkat çekici özelliğe sahiptirler. Bu dikkat çekmek için uygulanan yapılara reflektör adı verilmektedir. Reflektörle bir ışık kaynağı değildirler.
112 kıyafetleri 2020 dünyasında reflektörlü olarak 112 kılık kıyafet yönetmeliğine bağlı olarak medikal 112 kıyafetleri kategorisinde yerini almaktadır. 112 kıyafetleri beden ölçüleri çalışanlar açısından rahat çalışabilmeleri için gerekli olup, kıyafetin özel olması 112 kıyafetleri bayan ve 112 kıyafetleri erkek şeklinde karşımıza çıkmaktadır.

112 Kıyafet Çeşitleri

112 doktor kıyafetleri, 112 ambulans kıyafetleri, 112 paramedik kıyafetleri, 112 personeli kıyafet yönetmeliğine göre medikal ürün pazarlayan firmalarda 112 kıyafetleri fiyatları çeşitlilik olarak bilgi dahilindedir.
112 kıyafetleri pantolon, 112 kıyafetleri uzun kollu, 112 kışlık kıyafetleri, 112 yazlık kıyafetleri, 112 kıyafetleri polar, 112 şoför kıyafetleri, 112 acil ambulans personel kıyafetleri… tasarım ve özellik bakımından benzerlik gösterebilirler. Bu ve buna benzer ürünler 112 kıyafetleri online satış platformundan bir pazara sahiptirler.
112 kıyafetlerini kim tasarladı, cevap sağlık çalışanlarının bulundukları ortamların etkisine göre olmakla birlikte, hastaların durumları da elbette bunda etkilidir. Daha önce de belirtildiği gibi formaların renkleri özellikle hasta ve çalışan üzerinde psikolojik etkilere sahiptir.
Kıyafet kazalardan koruyan ilk yardım aracıdır
Toplumun genelini etkileyen pandemi, afet gibi olaylar karşısında ilk yardım ekipleri ilk müdahaleleri gerçekleştirmektedirler. Sadece geneli etkileyen olmayıp bireysel kaza gibi olaylar karşısında da ilk müdahale acil yardım ekipleri tarafından olmaktadır. Bu durumda acil yardım ekiplerinin ekipmanları ve kıyafetleri olayların yansımasıyla paralel olmaktadır. O nedenle özellikle 2020 pandemi döneminde de sağlık ekiplerinin uzun süre içinde bulundukları kıyafetler süreçten etkilenmiştir.

112 kıyafetleri, 112 acil kıyafetleri112 giyim, 112 üniformaları, 112 sağlık personeli kıyafetleri