Beyaz Baykuş Desenli Airmax Ortopedik Terlik

2 Değerlendirme - Puan 5 0 Yorum
Stok
Stok Kodu : ABFHKRY6 Marka : Ekg Medikal

Beyaz Baykuş Desenli Airmax Ortopedik Terlik şimdi yeni modeli ve Ücretsiz Kargo seçenekleri ile ekgmedikal.com da. Şimdi satıl al kapına gelsin.
Bu ürüne puan vermek ister misiniz ?

SABO TERLİK NEDİR?

Sabo kelimesinin çıkışına baktığımızda Sanayi Devrimi’ne karşı yapılan protestolar dönemini görürüz.Takunyaya benzeyen formdaki bu terlikler o dönemlerde işçiler tarafından makineleşmeyi protesto ettikleri eylemlerde kullanılmıştır. Bu yönüyle "Sabotaj” kelimesine de kaynaklık etmiştir. Dayanıklılığı ile bilinir. Fransızca’da "sabot” kelimesi "tahta terlik” anlamına gelir.

Günümüzde isesabo terlik nedirdediğimizde ayak yapısına en uygun üretilen terlik modelleri olduğunu görürüz. Ortopedik terlik sınıfına girer. Daha çok sağlık çalışanları tarafından kullanıldığı için "hemşire terliği” veya "hastane terliği” ya da ayak hastalıklarında kullanıldığı için "medikal terlik” olarak da bilinir. Gün içerisinde uzun saatler ayakta durması gereken iş sektörlerinde sıklıkla tercih edilmektedir.

Sabo Terliklerin Tercih Edilme Sebepleri Nelerdir?

·Tercih edilmesindeki en büyük etken kuşkusuz ki ayağı rahatsız etmeden saatlerce iş yapabilme konforunu sağlamasıdır. Taban kısmı ayak formuna uygun olduğu için hareket halindeyken rahatsızlık vermez.

·Bir diğer sebep ise maksimum seviyede hava almasıdır. Üzerinde sık hava delikleri olduğu için ayağınız sürekli olarak hava alır. Terleme ve koku yapma gibi bir problem oluşturmaz.

·Sıcak ve soğuğu iyi izole eder. Ayakta oluşabilecek enfeksiyon,mantar gibi rahatsızlıkların önüne geçer.

·Erkek ve kadınlar için çeşitli renk ve modellerinin olması da önemlidir. Erkeklerin daha çok tercih ettiği siyah, lacivert gibi renk seçenekleri ile klasik veya kompak taban, özel topuk alternatifleri bulunur. Kadınlar için ise dolgu topuk, klasik veya kompak taban, tahta taban ve hatta hayvan veya bitki gibi çeşitli desenleri bulunan, üstüne aksesuar takılabilme özellikleri de olan çok çeşitli seçenekler bulunmaktadır.

·Tabanları kaymaz taban olduğu için birçok zeminde güvenilir şekilde kullanılır.

Sabo Terliklerin Diğer Terliklerden Farkı Nedir?

Ayaktayken en büyük yük ayak tabanları ve topuklarına bindiği için özellikle bu noktaların rahatlığının sağlanması gerekir. Sabo terliklerde asıl amaç da topuk kısmını sığ bir çukura oturtmaktır. Tabandaki kavisler ise topuklardan başlayarak, ayak dış kenarlarını da içine alıp parmakları her harekette destekleyerek rahat bi hareket imkanı verir. Boylamasına olan kavisteki destek ise ayaktaki tarak kısmını hafif yükselterek dengeli yük binmesini sağlar. Doğru adım atmaya yönelttiği için de kalça eklemleri, dizler, omurgadaki ağrıları hafifletir.

Sabo Terlikleri Kimler Kullanır?

·Sağlık sektöründe hemşire, doktor ,teknisyen eczacı gibi her alanda çalışanlar

·Yemekhanede bütün gün sıcak ortamda hareket halinde olanlar

·Gün boyu ayakta çalışan temizlik görevlileri

·Ayakla ilgili herhangi bir rahatsızlığı olanlar

Sabo Terliklerin Ayak Hastalıklarındaki Faydaları Nelerdir?

Ayak sağlığımız çok çeşitli sebeplerden ötürü bozulabilmektedir. Şeker hastalığı, nörolojik ve romatizmal hastalıklar, dolaşım bozuklukları, yanlış ayakkabı tercihi, basış bozuklukları gibi daha da çoğaltabiliriz sebepleri. Bu hastalıklar ayaklarda bir süre sonra ağrı, enfeksiyon, mantar, nasır gibi sıkıntılara yol açmaktadır.

Ayakla ilgili rahatsızlıkları olan kişiler kullandıkları ayakkabı ve terliklere çok dikkat etmelidirler. Ayağı rahatsız etmeyecek malzemeden üretilmiş olmalıdır. Sabo terliklerin dokusu ve malzemesi ayak rahatlığını esas aldığı için en başta rahatsızlık hissini ortadan kaldırır.

Dar burunlu ayakkabı ve terlikler parmaklarda nasır, mantar gibi sıkıntılara yol açar. Sabo terlikler geniş burun yapısı sayesinde parmakları sıkıştırmadan rahat hareket edebilme imkanı verir.

Ayaklar uzun süre havasız kalırsa cilt tahriş olur ve kaşınma, kızarıklık gibi belirtiler oluşur. Sabo terliklerin delikli yapısı ayakların devamlı hava almasını sağlayarak terlemesine engel olur.

Basış bozuklukları günümüzde sıkça görülen bir sorundur. Sabo terliklerin ayakta önemli noktalardaki destek yastıkları yanlış basımı engeller ve doğru adım atmayı sağlayarak eklem ve kaslardaki yükü azaltır.


Tavsiye Kategori: Hemşire Terliği
Tavsiye Kategori: Desenli Hemşire Forması
Tavsiye Kategori: 112 Kıyafetleri
Tavsiye Kategori:Hemşire Formaları

 Bazı terlik ürünlerimiz 3 gün içerisinde üretilerek sizlere ulaştırılmaktadır.


Tavsiye Kategori:Hemşire Forması
Tavsiye Kategori:Tesettür Hemşire Forması

Diğer Özellikleri

Beden Ölçüleri

36 Numara, 37 Numara, 38 Numara, 39 Numara, 40 Numara,

Henüz Yorum Yapılmamış.


0 Yorum Mevcut