hemisre kat eski yazı


HEMŞİRE FORMALARI

Hemşire formaları hemşirelerin gündelik mesai saatleri içerisinde ve nöbet zamanlarında giydikleri üniformalardır. Çalışma ortamının temposu fazla olduğunda yorucu olabilmektedir. Bu durumda rahatlık ön plana çıkar.

Hastane de çalışma ortamı da bu grupta yer alır diyebiliriz. Özellikle 24 saat hizmet vermesinden kaynaklı olarak çalışanlar kendilerini ev ortamında hissetmeleri bir kazanç sağlar. Bu durumu oluşturan her türlü katkı veya olumlu özellik çalışma performansını pozitif etkileyecektir.

O rahatlığı sağlayan birincil etmen iş ortamında giyilen kıyafetlerle belirlenir. O zaman kıyafetlerin yapıldığı kumaşların cinsi ve uzun süre bedende taşınabilmesi temeldir. Mevsime bağlı olarak vücuttaki rahatlık baz alınır.

Hemşireler devamlı yakından ilgili oldukları hastalardan dolayı çalışma ortamındaki giydikleri formaların hastanın gözünde pozitif bir imaj bırakması diğer taraftan hemşirelerin kendilerini motive hissetmeleri önemlidir.

Hemşire formaları renkleri bu algıyı olumlu etkileyecektir. Hatta hemşire formaları desenli olması hastaların gözünde bir farklılık uyandıracaktır. Hemşire formaları desenli olabilmekle beraber hemşire formaları beyaz ve farklı renklerde de bulunabilmektedirler.

Formaların esnek sıkmaz ve terletmez yapılarda olması önemlidir.

Genel bilgiler

Hemşire forması alt ve hemşire forması üst şeklinde satışları mümkündür. Hemşire formaları erkek,  hemşire formaları tesettür, hamile hemşire forması da medikal ürün satış yapan yerlerden ve online olarak temin edilebilir. Yukarıda bahsettiğimiz şekilde ki ürünlerde aynı platformda satışları mümkündür. 

Hemşire formaları toptan satış kargo ve indirimler üzerinde avantaj sağlayabilir.

Hemşire forma çeşitleri modelleri hemşire forması çıtçıtlı, hemşire forması alpaka kumaş  hemşire forması bordo renklerinden üretilebilmektedir. Farklı hemşire formaları hemşire forması büyük beden hemşire forması beden ölçüleri dikkate alınarak üretilebilmektedir.

Hemşire forması dikimi hemşire forması desenli takım, hemşire forması düğmeli gibi özellikleri göz önünde bulundurur.

Desenli hemşire formaları onlarca desenden oluşmaktadırlar. Hemşire formaları fiyatları markaya bağlıdır.  Hemşire forması gri, hemşire forması gül kurusu, hemşire forması beyaz, hemşire forması kırmızı, hemşire forması bordo, hemşire forması lacivert, hemşire forması likralı, hemşire forması desenli gibi bir çok kategoride satışları mevcuttur. Günümüzde artık yeni model hemşire formaları da karşımıza çıkmaktadır. Bunun yanında özel tasarım hemşire formaları da bazı personeller tarafından tercih edilmektedirler.

Hemşire forması beden hesaplama beden ölçüm tablosu örnek alınarak oluşturulabilir. Hemşire forması hakim yaka,  hemşire forması ispanyol paça gibi modeller vardır. hemşire forma kumaşından bahsedecek olursak, pamuk ve polyester karışımı esnek yapıdadır. 

Hemşire formaları nasıl yıkanır?

Terikoton kumaş % 35 pamuktur ve 40 derece ve altında yıkanmalıdır. İnce bir yapıya sahiptir. Cotomax kumaş terikotona göre daha kalındır ve daha uzun ömürlüdür. Pamuk oranı yüksektir ve 40 derece ve altı yıkanmalıdır.

Dry touch kumaş dokusu pamuğa benzer % 50 pamuk olan pamuğa göre daha dayanıklı ve rahatlık açısından daha rahat olan bir kumaş olup 30 derece ve altında yıkanmalıdır ve çok kaliteli bir kumaştır denilebilir. Uflex likra % 60 pamuk %35 polyester % 5 likra olup 30 derece ve altında yıkanması tavsiye edilir. Alpaka kumaş ise %25 viskon ve % 75 polyesterdir. Her durumda uygun sıcaklıkta temizlenebilir.


Hemşire forma renkleri ne anlama gelir

Doktorluk ve hemşirelik mesleği sağlıkla ilgili olduğundan dikkat ön plandadır. Ayrıca hastaların personelleri gözlemlemesi onların motive açsından pozitif imaj oluşturması önemlidir diyebiliriz. Özellikle mavi ve yeşil renk göz yanılmasında en az etkili renklerdir diyebiliriz.

Ayrıca beyaz temiz olmayı ve ışığı emen bir yapısı olmayışı yanılsamaları önleyecektir. Özellikle doktorlar ameliyat sırasında mavi ve yeşil renkli formaları tercih etmeleri bu sebeptendir diyebiliriz.

Hemşire forması yaka modelleri

Kare yaka, bantlı v yaka, erkek yaka, polo yaka, sıfır yaka, v yaka biyeli, beşgen yaka, d yaka,… gibi birden fazla yaka tipleri vardır denilebilir.

Bunlardan başka hemşire nöbet formaları, hemşire forması pantolon, hemşire forması polar, hemşire formaları takım, hemşire forma ve boneleri, hemşire forma ve terlikleri ekstra ürünler tamamlayıcı özelliğe sahiptirler.

Daha öncede belirttiğimiz gibi tekrar dikkat çekilirse hemşire forması seçiminde marka önemli bir yer tutar. Kullanılan malzeme her şeyden önce gelir. Hemşire forması yıkandığı zaman önceki kalitesini vermelidir. Ayrıca kullanılan malzeme sağlığa zarar vermemelidir. Yoğun iş temposuna dayanıklı olmalıdır.

Hemşire forması nedir?

Hemşire Forması, sağlık personelleri arasında doktorlardan sonra çoğunlukta olan hemşirelerin günlük mesai saatlerinde giydikleri iş elbiseleridir. Hemşireler uzun mesai saatleri ve koşturmaca ile geçen günleri içerisinde rahat kıyafetlere ihtiyaç duyar. Hemşire forması bu yüzden son derece önemlidir. Hemşire formaları birçok çeşit birçok farklı kumaş ve birçok renk ile üretilmektedir.

Sizlere tüm detayları ile hemşire formalarını anlatıyor olacağız.


Hemşire forması modelleri nelerdir?

Hemşire forması modelleri kullanım şekli ve kesim farkları ile bir çok seçeneğe ayrılmaktadır. 

Bunları örneklerle anlatacak olursak; kare yaka, çerçeve yaka, likralı, alpaka kumaş, terikoton kumaş, hamile, tesettür, yarasa kol, kısa kol, uzun kollu, v yaka, zarf yaka, hakim yaka, dr greys, desenli, nöbet forması, gibi bir çok farklı modele sahiptir. Bu modelleri yeri geldikçe bu yazımızda ve varsa kendi kategorilerinde açıklayacağız. Hemşire forması yaka modelleri ve kol modelleri (örn:yarasa kol) olarak iki farklı kategoride tanımlanır. Cepli hemşire forması ile ihtiyaç duyduğunuz eşyalarınızı yanınızda rahatlıkla taşıyabilirsiniz. Citcitli hemsire forması bir diğer hemşire forması modelidir.

Comfort hemşire forması ise terikoton ve alpaka kumaştan farklı bir modeldir. Gebe hemşire forması fermuarlı olarak üretilmekte ve giyip çıkarması kolaylaştırılmaktadır.

Hamile hemşire forması takım olarak alt ve üst her iki parçası da esnek yapıya sahiptir

Hemşire formaları nerelerde kullanılır?

Hemşire formaları sadece sağlık sektöründe yer alan hemşireler tarafından giyilmemektedir. Bir çok işletme temizlik ve ofis personellerini hemşire forması ile giydirmektedir. Bunların yanında, diş hekimleri, güzellik salonları, saç ekim merkezleri, özel poliklinikler, eczaneler ve daha bir çok hemşire forması kullanımına uygundur. 


Hemşire forması özellikleri nasıl olmalıdır?

Hemşire formalarının özellikleri şu şekilde sıralanabilir:

Konforlu bir kumaş hissi verecek,

Terleme yapmayacak,

Kolay yırtılma ve deforme olmayacak,

Yıkanma işlemi sonucunda renk vermeyecek,

Kolay ütülenebilir ve ütü tutan kumaş olacak,

Çabuk kırışmayacak,

Esnekliği ile eğilme gibi durumlarda kullanıcısını sıkmayacak,

Tercihe göre cepli ve kullanışlı olacak.

Hemşire formasında bulunması gereken özellikleri başlıca sıraladık.


Hemşire formaları hangi kumaşlardan üretilir?

Hemşire forması çoğunlukla terikoton kumaş ve alpaka kumaştan üretilmektedir. Bu kumaşların tercih edilmesinin sebebi ise konforu ve uygun maliyetleridir. Terikoton kumaşlar polyesterden ve alpaka kumaşlar ise alpaka isimli hayvanın yünlerinden yapılmaktadır. Bunların yanında hemşire forması pamuklu olarak da üretilir.


Hemşire forması fiyatları nasıl belirlenir? Ne kadar?

Hemşire forması fiyatları belirlenirken kesim ve dikim zorluğu göz önünde bulundurulmakla birlikte kullanılan kumaş miktarı da değerlendirilir. Örneğin tesettür hemşire forması için uzun kol ve tunik boy modeli daha çok kumaş kullanımına neden olmaktadır. Hemşire forması kumaşı fiyatı belirlemektedir.


Hemşire forması nereden alınır?

Hemşire forması günümüz şartlarında online alışveriş ile sağlanmaktadır. Bunların yanında medikal giyim mağazalarının şubelerinden alınmaktadır. Konyada ve istanbulda olan müşterilerimiz mağazamızdan birebir görerek alabilir.


Hemşire forması nasıl dikilir?

Hemşire forması dikimi gerçekleştirilmeden önce modeli belirlenir. Örneğin zarf yaka hemşire forması dikilecek ise zarf yaka forma kalıbı kullanılarak kumaş parçaları kesilir. Sonrasında kesilmiş tüm parçalar birleştirilerek hemşire forması dikim gerçekleşmiş olur.


Hemşire forması nasıl yıkanır?

Hemşire forması üretilen kumaş çeşidine göre farklı sıcaklıklarda yıkanabilir. Tüm hemşire forması ve kıyafetlerde olduğu gibi ters çevrilerek yıkanması önerilir. Bazı kumaşlar aşırı ısıda çekme yapacağı için etiket üzerinden yıkama derecesine bakmanız tavsiye edilir.


Hemşire Forması Renkleri Nelerdir?

Hemşire formaları her renkten üretilmektedir. Renkli hemşire formalarının yanında desenli hemşire formaları da mevcuttur. En çok tercih edilen hemşire forması renkleri şunlardır.

Beyaz, lacivert, bordo, gri, turkuaz gül kurusu, haki, hardal sarısı, lacivert, lila, mavi, yeşil, kiremit rengi, mor, mürdüm, pembe, nar çiçeği, petrol mavisi, petrol yeşili, sarı, saks mavisi, pudra, siyah, yeşil, vişne çürüğü, jean ve kırmızı en çok tercih edilen reklerdir.


HEMŞİRE FORMASI TEKNİK ŞARTNAMESİ

Hemşire forması yönetmeliği aşağıdaki linkten incelenebilir. 

Hemsire forması üst almak istediğinizde ayrı ayrı alabiliyorsunuz. 

Hatta beyaz üst lacivert al şeklinde farklı renkli almanız da mümkün. 

Hemşire forması firmaları daha çok online olarak satış yapmaktadır. Hemşire cerrahi forma almak istiyorsanız genellikle büyük hastane yakınlarındaki bulunan medikal mağazalarından da elde edebilirsiniz. 

Hemşire forma modelleri ve fiyatları hamile çalışan personeller için değişkenlik göstermektedir. 

Hemşire forması, boneleri ve terlikleri sitemizde bulabilirsiniz. Ayrıca erkek hemşire formaları da üretilmekte veya unisex olarak kullanılmaktadır. 

Hemşire Forması üreten başlıca firmalar şunlardır. Uçak, Alsancak, çizgi, formed, owlet, notus, monotıp, imaj, labor, EkgMedikal, lame,tipmod, Vehbi, zafer, onur vb firmalardır.

Hemşire forması firmamız tarafından online satış platformlarında da yer almaktadır. Hemşire forması gittigidiyor, hepsiburada, trendyol, cimri ,n11, instagram ve sahibinden sayfalarında mevcuttur. 

Hemşire forması satan yerler il ve ilçelere göre en çok aranışı şu şekildedir.

İller:Adana, ankara, Antalya, Mersin, denizli, bursa, Erzurum, Gaziantep, İstanbul, izmir, kayseri,  konya, samsun, Zonguldak, Osmaniye’dir. İlçeler:Bağcılar, esenyurt, Kartal, Pendik’tir.


Hemşire forması alt üst alırken beden hesaplama yapmanız ve doğru bedeni sipariş vermeniz önemlidir. Hemşire forması beden hesaplama sayfası linki eklenecektir. Eğer hemşire forması büyük beden olarak ihtiyacınız varsa bize canlı chat bölümünden yazabilirsiniz.

Hemşire forması dar paça modeli de çokça tercih edilen modellerdendir. Hemşire forması pantolon olarak adlandırılmaktadır. Ancak dar paça olarak özel üretim yapılmamaktadır. 

Hemşire forması desenli ve erkek-kadın tüm personellerin giyeceği şıklıkta ürünlerimiz mevcuttur. Özel yazılı hemşire forması diktirme veya sadece yazı yazdırma gibi düşünceleriniz varsa yardımcı olunmaktadır. Hemşire forması isim yazılı olarak talep ederseniz geri iadesi ve değiştirilmesi söz konusu değildir.Hemşire forması elbise ve takımlarınızı toplu olarak sipariş verme imkanınız mevcuttur. Toplu sipariş işlemlerinde indirim talep edebilirsiniz. Hemşire forması en uygun olarak sadece web sitemizdedir. 

Hemşire forması erkek manken modeli bulmadığımız için tüm görseller kadın manken üzerinde çekilmiştir ancak birçok ürünümüz unisex modeldir.

Hemşire forması ikinci el var mı diye soranlar için letgo, dolap ve benzeri sitelerde bulabilirsiniz.


Firmamız kampanya ve indirim yaptığında bildirim almak ibildirimlere izin veriniz. Firmamız sektörde ilklere imza atarak müşterilerine birçok avantaj sağlamaktadır. Kapıda Ödeme imkanları ve Ücretsiz Kargo seçenekleri ile mutlu bir alışveriş deneyimi yaşatmayı hedeflemekteyiz. 


Hemşire forması sipariş vermek hiç bu kadar kolay olmamıştı,

Hemşire forması ucuz ve uygun fiyata arıyorsanız kesinlikle sitemizi tercih etmelisiniz. Neden mi çünkü en uygun fiyat konusunda kendimize güveniyoruz.

Hemşire forması uzun kollu oalrak adlandırılan veya tesettür olarakda bilinen formalarda fiyat yükselme olasılığı mevcuttur.

Hemşire forması üst yani tek üst olarak almak isteyen kullanıcılar o şekilde alabilir. Yazlık kısa kollu modellerin yanında uzun kollu kışlık ürünler de mevcuttur. Eğer çok soğuk bir ortamda çalışıyorsanız polar tercih edebilirsiniz.Eğer sizde bir ürünümüzü almış ve ürün hakkında bir tecrübeye sahip olduysanız lütfen ürün altındaki yorum alanından yorumlarınızı bırakınız. Firmamızla yeni tanışan kullanıcılar bu sayede yorumları okuyarak güvenilirliğimize inanmaktadır.

Yorumlar (0)


Bu yazıya puan vermek istermisiniz ?

Bu yazıya henüz puan verilmemiş. Puan vermek istemezmisiniz ?


Yorum Gönder