Paramedik Kıyafetleri

 • Paramedik T-shirt (Lacivert) Yeni

  78.90 ₺
  Paramedik tişört lacivert renkli modeli üzerinize çok yakışacak. KARGO BEDAVA seçenekleri ile karlı çıkın. Paramedik t-shirt çeşitleri uygun fiyatları ile 112giyim.com'da.
 • Kırmızı V Yaka Paramedik T-shirt

  69.90 ₺
  Kırmızı V Yaka Paramedik T-shirt şimdi yeni modeli ve Ücretsiz Kargo seçenekleri ile ekgmedikal.com da. Şimdi satıl al kapına gelsin.
 • Paramedik Yelek

  89.90 ₺
  Paramedik Yelek dama desenli ön yüzü ve şık tasarımı ile size çok yakışacak. Uygun fiyatları ve ÜCRETSİZ KARGO seçenekleri ile alışverişin tadını çıkarın.
 • Paramedik Laciveret V Yaka Comfort T-shirt

  64.90 ₺
  Paramedik V Yaka Comfort T-shirt şimdi yeni modeli ve Ücretsiz Kargo seçenekleri ile ekgmedikal.com da. Şimdi satıl al kapına gelsin.
 • Paramedik Arması

  9.90 ₺
  Paramedik arması nakışlı tüm kıyafetlerinize dikilebilir veya cırt eklenerek cırtlı olarak kullanılabilir. Şimdi Ücretsiz Kargo seçenekleri ile 112giyimMEdikal.com da.
 • Paramedik Polar Lacivert

  109.90 ₺
  Paramedik Polar doktor, hemşire ve att ve hastane personeli kullanır. Paramedik kıyafetleri, paramedik forma fiyatları, çeşitleri ve KARGO BEDAVA seçenekleri 112giyimMEdikal.com'da
 • Paramedik T-shirt Comfort Polo Yaka Lacivert

  64.90 ₺
  Paramedik personelleri için tasarlanmış Paramedik T-shirt yeni yeni fiyatı ile 112giyim.comda. Paramedik tişört fiyatları ve çeşitleri KARGO BEDAVA seçenekleri ile.
 • Paramedik Tişört Lacivert - Kısa Kollu

  69.90 ₺
  Paramedik tişört Lacivert kısa kollu modeli ile daha şık duracaksın. Ücretsiz Kargo seçenekleri ile karlı alışveriş yapın. Şimdi satın al.
 • Paramedik Tişört Beyaz - Kısa Kollu

  64.90 ₺
  Paramedik beyaz tişört kısa kollu ile tarzını ortaya çıkar. KARGO BEDAVA seçenekleri, uygun fiyatları ve Paramedik t-shirt çeşitleri 112giyim.com da.
 • Paramedik Pantolon

  78.90 ₺
  Paramedik yazılı pantolon çeşitleri uygun fiyatları ile 112giyim.com'da. Belirli tutarda alışverişe KARGO BEDAVA seçenekleri ile alışverişin keyfini çıkarın.
 • Paramedik Kırmızı-Beyaz T-shirt

  69.90 ₺
  Paramedik Kırmızı-Beyaz T-shirt şimdi yeni modeli ve Ücretsiz Kargo seçenekleri ile ekgmedikal.com da. Şimdi satıl al kapına gelsin.
 • Paramedik T-shirt (Beyaz-Uzun)

  69.90 ₺
  Paramedik tişört beyaz renkli ve uzun kollu ile tanışın. KARGO BEDAVA seçenekleri ile şimdi al. Paramedik t-shirt çeşitleri uygun fiyatları ile 112giyim.com'da.

PARAMEDİK KIYAFETLERİ

Paramedik ve paramedik kıyafetleri nedir?

Paramedik kıyafetleri ambulans ve acil tıp teknikerlerinin iş esnasında kullandıkları kıyafetlerdir.

Acil müdahalede paramedik görev alır diyebiliriz. Acil tıp teknisyeni ile farkları acil tıp teknisyenleri sağlık meslek lisesi mezunu olup paramedik ise önlisans mezunlarıdır. Acil tıp teknisyeni ile paramedik arasında unvan farkı vardır. Görevleri benzerdir.

Paramedik çalışma sistemi

Ambulans da doktor yoksa ilk yetkili paramedik olur. Acil tıp teknisyeninde başındaki amir konumundadır. İlaç ve müdahale de ilk sorumlu onlardır. 24 saate kadar çalışabilirler. Dolayısıyla ardından 72 saatlik bir dinlenme uygulaması vardır. Ancak bu saatler değişkenlik gösterebilir. Paramediklerin sorumluluğu büyüktür. Hastanın durumunu anında tespit edip doğru müdahale yapabilmesi önemlidir. Burada zamanlama ve doğru ilaç tedavisi ve kriz durumlarındaki müdahale paramedikler tarafından uygulanır. Yaz kış gece gündüz fark etmeden her zaman görev yapabilmektedirler. O nedenle ambulans öncelikli gelir. Yani ambulansa yol vermeli personellerine gerektiğinde yardım edebilmeli gereksiz yere ambulans hattı ve ambulans meşgul edilmemelidir.

Paramedik kıyafetleri özellikleri

            Paramedik kıyafetleri bayan ve paramedik kıyafetleri erkek benzer özelliklere sahip olabilir ve Sağlık Bakanlığı onaylı ve amblemli olmaktadır. Paramedik kıyafetleri satın alırken kıyafetin kalitesi önceliklidir. Paramedik kıyafet 112 yazısı içerir. Sarı renk, siyah renk ve beyaz tonlarda olabilmektedir. Paramedik kiyafetleri uzun kol ve ayrı montları vardır.

Paramedik kıyafetleri fiyatlarına internetten ulaşılabilir. Her bedene göre paramedik kıyafetleri vardır.

Paramedik kılık kıyafet yönetmeliği kıyafetlerin sade aşırılığa kaçmayacak şekilde ve iş ortamında rahatça giyilebilecek bir uygunlukta olmasına dikkat eder. Ayrıca daha önce de belirttiğimiz gibi bu kıyafetlerin de uzun ömürlü ve hasta psikolojisine negatif bir tesir bırakmaması renkleri ile kombine edilmektedir diyebiliriz.

Paramedik kıyafetleri sipariş aşaması online ortamdan ve medikal ortamdan olabilir. Medikal ortamların internet sitelerinden seçilen kıyafetler her boyutta sipariş edilebilmektedir. Ayrıca paramedik kıyafetleri tesettür şeklinde ayrı kategoride de sipariş vermek mümkündür.

            Her memuriyette olduğu gibi paramedik kıyafetleri de iş ortamında düzgün, temiz ve yırtık olmaz. Yönetmeliğin öngördüğü hangi kurallar varsa bu kurallara uyar.

Tavsiye Kategori:hemşire forması