UMKE Kıyafetleri

 • UMKE Kapşonlu Polar(% 100 Pamuk)

  109.90 ₺
  UMKE Poları yeni kapşonlu modeli ile göz kamaştıracak şık tasarımıyla 112giyim.com'da. Şimdi uygun fiyatları, çeşitleri ve KARGO BEDAVA seçenekleri sizleri bekliyor.
 • UMKE Lacost Uzun Kollu T-shirt

  78.90 ₺
  UMKE Lacost T-shirt Uzun Kollu modeli şık tasarımıyla 112giyim.com'da. Şimdi uygun fiyatları, çeşitleri ve KARGO BEDAVA seçenekleri sizleri bekliyor.
 • UMKE Lacost T-shirt

  69.90 ₺
  UMKE Lacost T-shirt modeli şık ve slim fit tasarımıyla 112giyim.com'da. Şimdi uygun fiyatları, çeşitleri ve KARGO BEDAVA seçenekleri sizleri bekliyor.
 • UMKE V Yaka Comfort T-Shirt

  69.90 ₺
  UMKE T-shirt V yaka comfort modeli şık ve slim tasarımıyla 112giyim.com'da. Şimdi uygun fiyatları, çeşitleri ve KARGO BEDAVA seçenekleri sizleri bekliyor.
 • UMKE Mont

  189.90 ₺
  UMKE Mont sizleri kış aylarında soğuktan koruyacak şık tasarımıyla 112giyim.com'da. Şimdi yeni UMKE kıyafetleri, uygun fiyatları ve KARGO BEDAVA seçenekleri ile sipariş verin.
 • Yeni UMKE Swit (% de 100 Pamuk)

  78.90 ₺
  Yeni UMKE Swit şimdi yeni modeli ve Ücretsiz Kargo seçenekleri ile ekgmedikal.com da. Şimdi satıl al kapına gelsin.
 • Evde Sağlık Lacivert V Yaka Comfort T-shirt

  64.90 ₺
  Evde Sağlık Lacivert V Yaka Comfort T-shirt şimdi yeni modeli ve Ücretsiz Kargo seçenekleri ile ekgmedikal.com da. Şimdi satıl al kapına gelsin.
 • UMKE Bandana

  29.90 ₺
  Umke bandana bone sağlık bakanlığı logolu modeliyle. Ayrıca Türk Bayrağı ve UMKE yazılı. Şimdi uygun Fiyatı ve ÜCRETSİZ KARGO seçenekleri ile.Bu fırsat kaçmaz.

UMKE KIYAFETLERİ

UMKE Kıyafetleri nedir?

UMKE kıyafetleri üzerinde UMKE yazan gönüllü sağlık personellerinin giydiği kıyafetleridir. UMKE ‘nin ne olduğundan bahsedecek olursak, UMKE; gönüllü sağlık çalışanlarından oluşan Ulusal medikal kurtarma ekiplerine verilen addır. Doğal afet gibi olaylarda hiçbir karşılık beklemeden yardıma koşan UMKE ekiplerine minnet borçluyuz. UMKE ekipleri özel eğitimlidirler. Burada UMKE ekipleri için sağlık personeli olma zorunluluğu bulunmaktadır.

UMKE görevi kısaca bir olay anında kazazedelerin ambulanslara taşınması sürecinde bulundukları her türlü müdahaleye denir.

 Umke kıyafeti satan firmalar

Bazı tekstil firmaları tarafından satılmaktadırlar. Kıyafetlerin rengi kırmızı olabilmektedir. Genellikle mont şeklinde satılabilir. Montlar genellikle cepli ve fermuarlıdır. Yakaları kapalıdır.

Bazı UMKE kıyafeti çeşitleri nelerdir?

Kışlık tişört, UMKE kıyafetleri müdahale yeleği, UMKE kıyafetleri pantolon, UMKE kıyafetleri parka, UMKE kıyafetleri polar mont, UMKE kıyafetleri Salopet, UMKE kıyafetleri soğuk iklim çorap, UMKE kıyafetleri soğuk iklim eldiven, UMKE kıyafetleri Sweet tişört, UMKE kıyafetleri uzun kollu tişört, termal içlik takım, tişört, UMKE kep, UMKE kıyafetleri bandana, UMKE kıyafetleri bere, UMKE kıyafetleri kep, UMKE kıyafetleri yağmurluk, UMKE medikal yelek, UMKE soğuk iklim çorabı, yazlık tişört ve yazlık pantolon… Gibi örnekler verilebilir.

Umke kıyafetleri sipariş noktalarına internet ortamından ulaşılabilir.

Umke kıyafet şartnamesinden bir kesit

T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI ULUSAL MEDİKAL KURTARMA EKİPLERİ (UMKE) ÖZEL GÖREV KIYAFET STANDART ÖZELLİKLERİ KONU: Bu özel görev kıyafet standardı; UMKE kıyafetine ilişkin genel özellikleri kapsar. A- KIŞLIK KIYAFETLER: Kaban, Montgemer, Müdahale Yeleği, Pantolon, Uzun Kollu Gömlek, Uzun Kollu Sıfır Yaka T Shirt, Uzun Kollu Polo Yaka T Shirt, Uzun Kollu Polar Takım, Bere (Kar Başlığı), Beş Parmak Eldiven, Panço, Palaska, Kar Tozluğu ve Termal İçlik Takımdan meydana gelmektedir. B-YAZLIK KIYAFETLER: Pantolon, Kısa Kollu Gömlek, Kısa Kollu Sıfır Yaka T Shirt, Kısa Kollu Polo Yaka T Shirt, Kep, Bot, Eşofman Takımından oluşmaktadır. 1. GENEL TEKNİK ÖZELLİKLER: a) Ana kumaşlar kırmızı ve lacivert, kıyafetlere yazılan yazılar yansıtıcı özellikte gümüş renginde b) Renk Pantone Tonları: Kırmızı kumaş için: TP Lacivert kumaş için: TP 2-KIŞLIK KIYAFETLERİN GENEL ÖZELLİKLERİ: 1) KABAN KUMAŞI TEKNİK ÖZELLİKLERİ: İki katlı fonksiyonel kumaş, nefes alabilen, teri Kaban Kumaşı dışarıya verebilen, su dahil tüm sıvıları geçirmeyen, leke tutmayan kumaş Malzeme tayini TS 4739 a göre yapılacaktır. Kaban Dış Kumaşı 100% Polyester 1/1 dokuma Kaban İç Astarı 65±10 g/m 2, 50% Polyester - 50% Pamuk, 1/1 dokuma İç kumaş ter emici özellikte hidrofil Kaban kumaşı ayrıca toplamda güç tutuşur (alev almaz) EN 531 özellikte Kaban kumaşı Ağırlığı En az 200 gr/m². Kaban kumaşı su geçirmezlik değeri 500 mm WG (-/+ 10%) TS 257 EN Kaban kumaşı dış yüzeyi yağ/su/kan ISO 4 TS 259 EN iticilik Çözgü : 1200 N N TS EN ISO Kaban kumaşı Kopma Mukavemeti arası Atkı : 800 N N arası TS EN ISO Kaban kumaşı Yırtılma Mukavemeti Çözgü : 50 N - 60 N arası TS EN ISO Atkı : 40 N - 50 N arası TS EN ISO Kaban kumaşı rengi Ana renk Kırmızı -Üst Kısım Lacivert Kaban kumaşı Işığa karşı Renk Haslığı 4 / 5 TS 1008 EN ISO 105-B02:2001 Gri Skala 2.KABAN DİKİM ÖZELLİKLERİ: Yakası gizli, yağmur geçirmez, büzdürülebilir özellikte kapüşonlu olacaktır, Ön kısmında boydan boya fermuar bulunacak ve fermuar çift patla gizlenecek, 2 si yaka kısmında olmak üzere 5 adet fermejüp bulunacaktır.

Yazıya daha geniş kapsamlı olarak internet ortamından ulaşılabilir.

 Tavsiye Kategori:hemşire forması