Cerrahi Terikoton Takımlar

TERİKOTON NÖBET TAKIMLARI

Terikoton Nöbet Takımı Nedir?

   Terikoton nöbet forması, gün içerisinde karşılaştığımız birçok özel işletmeler ve tüm sağlık kuruluşları tarafından kullanılan özel bir kumaştan üretilmiş formalardır. Terikoton nöbet takımı hastanelerde doktorlar, hemşireler, cerrahi alandan görev alan çalışanlar dahil olmak üzere çeşitli yerlerde sıkça kullanılmaktadır. Kumaşın rahat yapısı, esnekliği başta olmak üzere farklı özellikleri terikoton hemşire formalarını tercih etme sıklığını gün geçtikçe arttırmaktadır.

   Çalışılan her sektörde giyilen formanın kumaş yapısı, kalıbı gün içerisinde çalışan insana birçok kolaylığı beraberinde getirir. Sağlık kurumlarına baktığımızda her alanı hayati önem taşıyan sektörün çalışanlarının forma içerisinde rahat edebilmesi onlara her açıdan fayda sağlar. Uzun saatler hatta bazen günler süren çalışma saatleri içerisinde çeşitli sıkıntı ve zorluklarla karşılaşmaktadırlar. Terikoton hemşire formaları rahat kalıbı ve kumaşı sayesinde gün boyu yapılan işte sorun yaşamadan hareket etme olanağı sağlar. Esnek yapısıyla her türlü harekette bedene uyum sağlayarak zorluk yaşamadan görevini yerine getirmeye yardımcı olur.

   Her kıyafet ne kadar sık yıkanırsa kumaş o kadar çabuk deforme olur ve kullanım ömrü azalır. Gerek özel işletmelerde gerekse sağlık kurumlarında giyilen forma her zaman temiz ve düzgün olmalıdır. Çalışma ortamlarında gün içinde birçok lekeyle karşılaşılması, terikoton nöbet formasının çok kısa aralıklarla belki de her gün yıkanmasını gerektirmektedir. Yıkandıkça deforme olan birçok kumaş olmasına rağmen terikoton hemşire takımı dayanıklı kumaş yapısıyla uzun kullanım ömrü verir.

   İş yerlerinde gün içerisinde sürekli hareket halinde olmak, bulunulan ortamın kalabalık olması gibi bazı sebeplerle vücut sıcaklığı sürekli değişmektedir. Giyilen formanın bu değişime uyum sağlaması iş performansını etkileyeceğinden önemli hale gelmektedir. Terikoton nöbet takımı ağırlıklı olarak yaz aylarında sıkça tercih edilmektedir. Üzerindeki hava delikleriyle nefes alırken terletme yapmaz, ince kumaşıyla hafif yapısı sayesinde bedende ağırlık yapmadan gün içinde yüksek performansta çalışabilme süresine katkı sağlar.

Terikoton Hemşire Formasının Genel Özellikleri

- Terikoton diğer adıyla polly cotton kumaş pamuk ve polyester karışımıdır. Pamuk-polyester oranı değişebilmektedir.

- Dayanıklı kumaş yapısına sahiptir. Kullanım ömrü uzundur.

- İnce yapıya sahip olduğundan sıklıkla bahar ve yaz aylarında tercih edilmektedir.

- Üzerindeki hava delikleri sayesinde ferahlama sağlar, gün içinde terleme yapmadan çalışma olanağı sunar.

- Kolay temizlenebilme özelliğine sahiptir.

Terikoton Ebe Formasının Teknik Özellikleri

- 1 adet pantolon ve 1 adet üst forma olmak üzere 2 parçadan oluşmaktadır.

- Pantolonun beli lastiklidir, ayarlanabilir. Paçası klasik pantolon paçası şeklindedir.

- Üst forma V yaka ve yarasa kol modeldir.

- Üst formanın sağ ve sol etek kısmında 2 büyük cep, sol göğüs kısmında 1 adet kalem cebi bulunmaktadır.

- Yıkama talimatlarına uyulduğu takdirde çekme veya renginde solma meydana gelmez.

- Üst formanın etek kısmında sağ ve sol yan taraflarında yırtmaç bulunmaktadır.

   

Beden ÖlçüsüGöğüs ÖlçüsüAlfa Numerik Ölçü
3444cmXXS
3646cmXS
3848cmMS
4050cmM
4252cmAra Beden
4454cmL
4656cmAra Beden
4858cmXL
5060cmAra Beden
5262cmXXL
5666cm3XL

Not: Ara beden ürünleri Türkiye'de tek 112Giyim.com sitemizde satılmaktadır.