Tesettür Hemşire Forması

TESETTÜR HEMŞİRE FORMASI

Tesettür Hemşire Forması nedir?

Tesettür hemşire forması bayanların tercih ettiği sağlık kuruluşları gibi iş yerlerinde giydikleri iş yeri kıyafetleridir. Tesettür hemşire formaları çeşitli özelliklere sahiptir. Kimisi bu özellikler arasında rengiyle ön plana çıkarken kimisi sahip olduğu modelleri ile birbirinden ayrılmaktadır.

Tesettür Hemşire forması özellikleri

Tesettür hemşire forması uzun kollu kolları boydan kapatarak personelin istediği şekilde bir tercih öne çıkarır. Tesettür hemşire forması tek üst ve alt olmak üzere istenilen standartlarda satışları vardır. Bu satışlar tesettür hemşire forma adı altında müşterilerine hitap etmektedir. Tesettür hastane formaları ile diğer sağlı kuruluşlarında giyilen formalar arasında benzerlikler vardır.

Tesettür hemşire forması modelleri

Tesettür hemşire forması modelleri formaların yakalarına ve formaların renklerine göre farklı durumlarda karşımıza çıkmaktadır. Bu formaların kumaşları iş ortamında rahat bir çalışma ortamı oluşturabilecek şekilde seçilmektedir. Bordo hakim yaka, siyah hakim yaka, lacivert hakim yaka, koyu mürdüm, avcı yeşili, sax mavisi, açık yeşil, petrol mavisi, petrol yeşili, bordo, beyaz, gri, mavi, yeşil gibi renk ve birkaç yaka türlerine göre tesettür hemşire forması modellerine örnekler verebiliriz. Kumaşlarına göre ise  tesettür hemşire forması alpaka kumaşından ve bazı tesettür hemşire formaları da terikoton kumaşından üretilmektedirler.

Büyük beden tesettür hemşire forması hemşire formalarının bedene göre olan modellerden sadece bir tanesidir. Bunlardan başka genellikle beden ölçüleri sekiz farklı kategori ile karşımıza çıkmaktadır. Bu bedenler xxsmall, xsmall, small, medium, large, x large, xx large, 3xlarge, şeklindedir. Büyük beden hemşire forması 3xlarge denir. Bu sıralama küçükten büyüğe doğrudur.

Bunlardan başka çıtçıtlı tesettür hemşire forması, nar çiçeği tesettür hemşire forması, desenli tesettür hemşire forması formalar arasında sadece birkaç örnek olarak gösterilebilir. Tesettür hemşire formaları boydan olabilmekle birlikte tesettür hemşire forması takım şeklinde ve tesettür hemşire forması hamileler içinde olabilmektedir.

Tesettür hemşire formaları yazlık ve kışlık üretimi vardır. Yazlık için serin tutan ter emici özelliğe sahip kumaşlardan olması ile beraber kışlık içinse daha kalın kumaşlar kullanılmaktadır. Çalışanlar böylelikle iş ortamında rahat bir şekilde çalışma tempolarının engelsiz olarak üstesinden gelirler.