Likralı Cerrahi Takımlar

    Henüz bu kategoride bir ürün bulunmuyor.

LİKRALI TAKIMLAR

Likralı takımlar nedir?

Likralı takım kıyafetlerinin diğer kıyafetlere göre daha esnek bir yapısı vardır. Böyle olması onu kullanıcıların rahatlık sağlaması açısından farklı kılar. Hareket kabiliyetini maksimum yapar. Kumaştaki bu esneklik bedenle tam uyum sağlayarak kolay çalışabilirlik sağlar. Böylece iş performansından daha verimli sonuçlar alınacaktır. Özellikle sağlık personellerinin bu kıyafetleri kullanması onların çalışma temposu ile başa çıkabilmesini kolaylaştırmaktadır.

Likralı Kumaş nedir?

Likralı kumaşlar likra adı verilen bir elyaf ile viskon ve polyesterin birleşimiyle oluşmaktadır. Likranın kendinden esneme yapısı vardır. Bu kumaş sadece sağlık personellerinin kıyafetlerinde kullanılmayıp ayrıca mayolarda, spor giyiminde, korselerde, varis çoraplarında, cerrahi bantlar, streç kumaşlar, kemerler ve çorapların yapısında da kullanılmaktadır. Bunlardan başka likralı pijama takımları, likralı nöbet takımları, likralı eşofman takımı bayan ve erkek, likrali uniforma, likralı koltuk takımı örtüsü, likralı hemşire formaları, likralı önlük gibi bir çok sektör de likra kumaş kullanılmaktadır.

Likralı takımlar renklerine yaka tipine göre birbirlerinden farklılık gösterebilir. Her ölçüde bulunmasından dolayı personeller bu konuda alım konusunda zorluk yaşamazlar. Renk farklılıkları, desen farklılıkları, şekil farklılıkları likralı takımları cazip hale getirir.

Likralı hemşire formaları

Likralı hemşire forması alt ve üst olmak üzere birbirlerini tamamlarlar. Likra ile terikoton bir araya gelirse ortaya hem hafiflik hem de rahatlık ve ferahlık çıkar. Terikoton kumaşın sahip olduğu ince yapısı likranın da esneklik yapısı birleştiği zaman her koşulda iş ortamındaki öne çıkan hareketliliklerde kolaylığın önü açılacaktır. Hemşireler gün boyu vardiyalı mesailerine göre iş tempolarının üstlerinden gelmiş olurlar. Sonuç olarak hareketi kolaylaştıran bu kumaş türünün geniş bir kullanım alanı olması üreticileri her defasında daha da hızlandırmaktadır.

Likralı önlük

Likralı önlük de diğer üniformalar gibi doktor ve sağlık personellerinin kullandıkları iş kıyafetleri arasında yer almaktadır.

Likralı takımların yapısında viskon, polyester ve likra olduğundan bahsetmiştik. Kısaca bu elementlere değinirsek viskon kayın ağacından elde edilen bir maddedir. Çabuk bozulmaz ve pamuk kadar bir değere sahiptir. Polyester ise petrol kaynaklı bir kumaş türüdür. Likra ise doğal kauçuktan üretilebilir. Ayrıca sentetik yapıları da vardır. Bunlar lif halindedir.