Tek Altlar

    Henüz bu kategoride bir ürün bulunmuyor.

TEK ALTLAR

Tek altlar hemşire formalarının bir grubudur. Farklı renk ve boyutlarda karşımıza çıkmaktadır. Bu renkler lacivert, turkuaz, fuşya, avcı yeşili, koyu mürdüm, bordo, açık yeşil, beyaz, siyah, petrol mavisi, kırmızı, saks mavisi, füme, mor, parlament mavisi gibi bir çok renkte bulunmaktadır. Ayrıca farklı kumaş türlerine bağlı olarak değişik tek alt grupları vardır. Bunlar terikoton, likra, alpaka gibi farklılık gösterir.

TERİKOTON NEDİR?

Terikoton, belirli yüzdelerde pamuk ve polyester karışımından oluşan dayanıklı sağlık çalışanlarının çalışma ortamına tam olarak elverişli bir kumaş türüdür. Hafif bir yapısı olan kolayca yıkanıp ütülenebilen bir yapısı vardır. Tek alt gruplarında da oldukça sık rastladığımız bu kumaşın kullanım alanı geniştir. Pamuklu yapısı olmasından dolayı hava geçiricidir ve terleme yapmaz iklim koşullarına uyum sağlayan özelliği vardır.

LİKRA NEDİR?

Likra esneklik özelliği yüksek derecede olan bir kumaş türüdür. Böyle olması onu çeşitli sektörlerde fazlaca kullanımını ortaya çıkarmıştır. Özellikle sağlık sektöründe de çeşitli kategoriler altında kullanılmaktadır. Liflerinin esneme derecesi yüksek olması hareketi kolaylaştırmasına neden olur. O nedenle bedenen hareketli işlerde kullanımı ön plana çıkar. Örneğin spor sektöründe olduğu gibidir. Özellikle temposu yüksek işlerde kullanımı tercih edilir. Diğer kumaş türleri gibi tek alt grupları içinde likra kumaş kullanılmaktadır.

ALPAKA NEDİR?

Alpaka bir hayvanın kürkünden işletilerek kumaşa dönüştürülür. Doğal bir yanı olmasından kaynaklı insan vücuduna zarar verici bir tarafı da bulunmamaktadır. İşlenmesi zor olmayıp maliyeti veya masrafı azdır. O nedenle tekstil sektöründe kullanımı yaygındır. Kendinden elastiki bir yapısı vardır. Yumuşaktır. Isı yalıtımı oldukça iyidir. Güzel ve zarif pürüzsüz bir görünüşe sahiptir.

Terikoton, likra ve alpaka için daha fazla bilgi almak için hemşire formaları içinde yer alan alt kategoriler içinde diğer yazılarımızı okuyabilirsiniz.

BAZI TEK ALT ÇEŞİTLERİ

 Tek alt terikoton, flexcool likralı tek alt lacivert, turkuaz terikoton alt forma, fuşya alt terikoton forma, avcı yeşili terikoton tek alt forma, lacivert terikoton, beyaz alpaka tek alt forma gibi farklı renklerde bir çok örnek gösterilebilir.