Comfort Hemşire Forması

    Henüz bu kategoride bir ürün bulunmuyor.

Comfort Hemşire Forması

Comfort Hemşire Forması çeşitli renklerle ürün bazında farklılık oluşturur. Hemşire formaları arasında yer alan comfort takımların kullanışı kolay olup müşterilerini en rahat hissedebilecekleri bir ortam sunar. Comfort takımlar yaka isimlerine bağlı olarak da adlandırılabilir. Boydan boya her bedende yani sekiz farklı bedene sahip olabilmektedir. Hafif ve şık görünüme sahip olup yumuşak doku içerir. Böyle olması konfor ve giyildiğinde huzur veren bir atmosferi de beraberinde getirmektedir. Her türlü hareketli ortama uyum sağlayarak kullanıcılarını memnun edecektir. Hastane ortamında ki iş temposunun yoğun olduğu hepimiz tarafından bilinmektedir. Personellerin bu tempoya her yönüyle karşı koyabileceği huzurlu bir atmosfer veya huzurlu bir ana ihtiyaçları olacaktır. O sebeple giydikleri kıyafetler onlara adeta bir arkadaş yakınlığında olmalıdır. Bunun yanı sıra bu kıyafetlerin sağlamlığı ve ortamın vereceği negatif durumlardan kıyafetlerin en aza inmesi için kıyafetler sağlam malzeme veya kumaşlardan üretilmektedirler. Böylece kıyafetlerin uzun ömürlü olması başta gelecektir.

COMFORT KUMAŞ

Comfort kumaşlar pamuktan imal edilmektedirler. Pamuğun vermiş olduğu doğallık kıyafete de yansıyarak eşsiz bir özellik katmaktadır. Pamuğun vücuda zarar vermeyen zararsız bir temas özelliği vardır. Dolayısıyla kıyafetlerde kullanılan kumaş türü beden ile maksimum uyum sağlaması önce gelecektir. Pamuk için bu tercih edilme açısında başta gelmektedir diyebiliriz. Pamuk sadece komfort kumaşlarda kullanılmaz. Aklımıza gelebilecek her türlü kumaş türünün alt yapısında pamuk en çok kullanılan doğal bir malzemedir. Şimdi pamuktan kısaca bahsedecek olursak,

PAMUK NEDİR?

Pamuk bir bitki olup uzunca boylanabilen bitki türleri arasında yer alır. Yumuşak bir dokuya sahip olup doğada beyaz renkte bulunmaktadır. Yumuşak ve gözenekli olması onu tekstil yani kumaş sektörünün en çok kullanılan elementi arasında yer almasına neden olur. Pamuktan yapılmış kıyafetler mevsime uyum sağlar terletmez hava geçirici yapıdadır. Terlemeyi önlemesinin nedeni yüzlerce suyu emen tüylerinin bulunmasıdır. Böylece etrafta yer alan nemi içine alabilir. Pamuk endüstri alanında da oldukça kullanılmaktadır. Yazlık kıyafetlerde bolca kullanılan doğal bir bitki olan pamuk üretimi gün geçtikçe artmakta ve piyasada geniş bir ağda potansiyel sağlamaktadır.